Pomoc w zakładaniu działalności

Oferujemy Państwu bezpłatną pomoc w zakładaniu działalności

Zakładanie działalności gospodarczej to szereg decyzji i obowiązków, o których czasem można sobie nie zadawać sprawy. Profesjonalne wsparcie  pozwala uniknąć typowych błędów, a przede wszystkim wybrać rozwiązania najbardziej korzystne dla firmy i osób ją zakładających, w szeregu różnych aspektów jak min wybór formy opodatkowania.

Dlatego jesteśmy do Państwa dyspozycji i chętnie pomożemy w zakresie:

Wybór formy prowadzenia działalności – Mają Państwo możliwość założyć działalność gospodarczą we własnym imieniu, ale też w formie spółki handlowej lub osobowej. Podpowiadamy która forma będzie najbardziej korzystna ze względów podatkowych i księgowych.

Wybór formy opodatkowania – Prowadząc firmę w formie jednoosobowej działalności mogą Państwo zdecydować się na Ryczałt Ewidencjonowany, Podatkowe Księgi Przychodów i Rozchodów, a w niektórych wypadkach także Kartę Podatkową. Ponadto istnieje możliwość prowadzenia działalności gospodarczej nie będąc jednocześnie podatnikiem VAT. Przypominamy o wszystkich wymaganiach, czy limitach związanych z rożnymi formami opodatkowania i pomagamy wybrać najbardziej korzystne rozwiązanie.

Zakładanie działalności od strony formalnej – Zakładając działalność należy przynajmniej wypełnić formularz Centralnej Ewidencji i Działalności Gospodarczej (CEiDG), a w przypadku spółek także złożyć stosowne dokumenty do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS).

Zgłoszenia, deklaracje, sprawy pracownicze – Bardzo często już na samym początku działalności gospodarczej warto uregulować takie kwestie jak zatrudnienie pracowników, formy umów cywilnoprawnych czy zgłoszenia do ZUS. Z każdą z tych kwestii możemy Państwu pomóc.